Beraat etmek bile yetmiyor: Yiğiter'in 60 gündür bekletilen ruhsat başvurusu son gün reddedildi

Beraat etmek bile yetmiyor: Yiğiter’in 60 gündür bekletilen ruhsat başvurusu son gün reddedildi

Bakanlığın avukatlık ruhsat başvurusunu cevaplamak için 60 günlük süreyi mesai bitimine 10 dakika kalana kadar kullanıp reddettiğini kaydeden Yiğiter, sosyal medya hesabından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü etiketleyerek karara tepki gösterdi.

Yiğiter, “Avukatlık ruhsat başvurum 60 gündür Adalet Bakanlığı önündeydi. Ve 10 dakika önce geldi bu. Hani mesai saatinin dahi sonuna kadar beklemişler 60 günü geçirmek, süreci uzatmak için. 60 günün tamamlanmasına 10 dakika kala Adalet Bakanlığı ruhsat başvurumu reddetti” dedi.

Bakanlığın, hakkındaki beraat kararını savcının temyiz etmesini ret gerekçesi yaptığını kaydeden KHK’lı akademisyen, “Adalet Bakanlığının avukatlık ruhsat başvurumu ret etme sebebini öğrenmiş bulunuyorum: Hakkımda mahkeme beraat kararı vermiş ancak savcı beraat kararını istinafa götürmüş. Bakın, beraat etmek dahi yetmiyor” dedi.

‘HER KURUŞUNU RÜCU ETTİRECEĞİM’

Türkiye Barolar Birliğinin başvurusunu yeniden değerlendireceğini ifade eden Yiğiter, “Hadi bakalım, ben 4 yıldır zaten bekliyorum. Sadece avukatlık ruhsatını değil devranın dönmesini de bekliyorum Bu süreci uzattıkları kadar, her geçen gün için maddi manevi tazminat alacağım. Hazineden ödenecek bu. Hepinizin vergilerinden. Helal olsun yazmayın, helal zaten sonuna kadar. Sonra sorumlu bir yurttaş ve de bir avukat olarak, hazineden ödenen o tazminatın her bir kuruşunu ilgililerine faiziyle filan rücu ettireceğim. Söz” ifadelerini kullandı.
 

Avukatlık ruhsat başvurum 60 gündür Adalet Bakanlığı önündeydi. Ve 10 dakika önce geldi bu. Hani mesai saatinin dahi sonuna kadar beklemişler 60 günü geçirmek, süreci uzatmak için. 60 günün tamamlanmasına 15 dakika kala Adalet Bakanlığı ruhsat başvurumu reddetti. @abdulhamitgul pic.twitter.com/KZ9EyfDQd5

— Cenk Yiğiter (@cenkyigiter) March 8, 2021  

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir