Apple, iPhone 14 ile performansını yükseltiyor!

Akıllı telefon dünyasının en büyük teknoloji şirketleri arasında gösterilen Apple, merakla beklenen amiral gemisi İphone 14 için elini hızlandırıyor. Seri, bazı özellikleriyle selefine göre farklılıklar gösterecek. Son olarak gelen bilgiler modelin donanım kapasitesinin artış göstereceği yönünde.

iPhone 14 serisi, en düşük 6 GB RAM’den başlayacak

Apple, iPhone 13 ailesini 4 GB RAM kapasitesinden başlayarak satışa sunmuştu. Şirket, yeni modeliyle bazı yükseltmeler eklemek istiyor. DigiTimes raporuna göre şirket, iPhone 14 serisini, en düşük 6 GB RAM kapasitesinden başlatacak.

iPhone 13, 4GB RAM ile LPDDR4X standardını kullanmıştı. Gelen bilgilere göre şirket, serinin yeni ailesindeki iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ta 6 GB RAM ile birlikte yine bu standardı kullanacak. Ancak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te ise LPDDR5’e yükseltilecek.

iPhone 14 serisi, son dönemde üretim aşamasında bazı zorluklar çekiyor. 2022’nin ilk çeyreğinde Çin’de yaşanan koronavirüs artışı, çalışma planını oldukça sekteye uğratmıştı. Hatta o dönem için erteleme gündemde olsa da şirket, böyle bir şeyin yaşanmayacağını aktardı. Ancak, Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre seride tedarik sorunları yaşanacak.

Kaynağın belirttiğine göre iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro Max’ten oluşması beklenen serinin tedarik zinciri, tehlikeli boyutlara varmayacak. Öyle ki aynı kaynak, iPhone taleplerinin selefine göre katlanarak artacağını, ve cihaza olan ilginini daha da büyük olacağını varsayıyor.