Antalya’da eski eş dehşeti: Adliye çıkışı kurşuna dizdi

Antalya’da bir özel hastanede tıbbi sekreter olarak çalışan Güllü Akman, internetten tanıştığı Onur Hisli ile 1,5 aylık arkadaşlığın akabinde 17 Ekim 2020’de evlendi.

İddiaya nazaran, Onur Hisli daima alkol almaya ve Güllü Akman’a şiddet uygulamaya başladı. 7 aylık gebeyken de şiddet gören Güllü Akman, 15 Haziran 2021 tarihinde eşi tarafından meskenden atıldı.

Akman, Muratpaşa ilçesinde yaşayan ailesinin yanına sığınırken Onur Hisli, vakit zaman gelip meskene dönmesi için Akman’ı ikna etmeye çalıştı fakat boşanma davası açıldı.

Genç bayanın başına pompalıyı dayadı

Mahkeme, 17 Kasım 2021 tarihinde çiftin boşanmasına karar verdi. 
 Onur Hisli, 30 Ocak saat 06.00 sıralarında Güllü Akman’ın ailesiyle birlikte yaşadığı konuta geldi. Kapıyı açan Güllü Akman’ın evvel ellerini tutup akabinde pompalı tüfeği başına dayayan Onur Hisli, bayanı ve ailesini öldürmekle tehdit etti.

Eski kayınbiraderi tarafından vuruldu

Güllü Akman’ın kapıyı kapatmak istemesi üzerine Hisli, pompalı tüfekle ateş etti. Akman sağ kol ve omuz bölgesinden yaralandı. Sesleri duyarak dışarı çıkan Süleyman Akman, eski damadını ateş ederek yaraladı. Eski kayınbiraderi Bilal Akman ise yanına gittiği Duygulu’yu tüfekle kolundan vurdu.

Olayda ağır yaralanan bayan, götürüldüğü hastanede koldan uzanan hudutların koptuğunun belirlenmesi üzerine 5 ameliyat geçirdi. Ağır yaralanan Onur Hisli ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Onur Hisli, 5 Nisan’da 6’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, hastanede tedavi gördüğü için katılamadı.

Tekerlekli sandalyeyle adliye yakınlarına geldi

Onur Duygulu’nun annesi A.D. (58), duruşmada oğlu ve eski gelininin evliliğindeki fotoğrafları mahkeme heyetine sunmak istedi. Onur Hisli, arkadaşı Ramazan Aydın’ın yardımıyla Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nden çıkıp, tekerlekli sandalyeyle Antalya Adliyesi yakınında bulunan kafeye geldi. A.D., tanıklık yapamayacağının söylenmesi üzerine duruşmadan çıkarak kahvaltı için bir kafeye gitti.

Eski eşine ve ailesine kurşun yağdırdı

Bu sırada A.D. ile oğlu Onur Hisli telefon görüşmesi yaptı. Tekerlekli sandalye ile adliyenin çıkış kapısına yönelen Onur Hisli, üzerinde bulunan tabancayı çıkararak, duruşmadan çıkan Süleyman Akman, Güllü Akman ve kardeşleri Bilal Akman ile Kübra Akman’a ateş etmeye başladı. Akında Bilal Akman bacağından vuruldu.

Saldırgana mahpus talebi

Adliyede misyonlu polis takımları, tekerlekli sandalyedeki Onur Hisli ile kendisine tabancayı verdiği tez edilen arkadaşı Ramazan Aydın’ı gözaltına aldı. Kanlar içinde kalan Bilal Akman, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Olayla ilgili hazırlanan iddianamede, Onur Duygulu’nun Bilal Akman ve Süleyman Akman’ı ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ hatalarından cezalandırılması talep edildi. Tutuklu sanık Ramazan Aydın’ın ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’, ‘ruhsatsız silah satın alma ve bulundurma’, A.D.’nin de ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs cürmüne yardım etme’ kabahatinden cezalandırılması istendi.

Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Onur Hisli, Ramazan Aydın ile tutuksuz sanık A.D., şikayetçiler, taraf avukatları ve şahitler katıldı.

“Yörük çocuğuyum, iki elimle de ateş edebiliyorum”

Duruşmada, “Hangi elinle ateş ettin” sorusu üzerine sanık Onur Hisli, “Ben Yörük çocuğuyum, hem sağ hem sol elimle ateş edebiliyorum. O gün sol elimle ateş ettim. Maksadım öldürmek değildi. Öldürmek isteseydim öldürürdüm. Pişmanım. Babasının açtığı ateşle yaralanmıştım, artık ekmeğimi bile yiyemiyorum” dedi. Sanık A.D. ise üzerine atılı hataları kabul etmediğini belirtti.

“Böyle bir şey yapacağını bilmiyordum”

Sanık Ramazan Aydın, “Arkadaşım benden rica ettiği için yardım ettim. Bu türlü bir şey yapacağını bilmiyordum” diye konuştu.

Duruşma ertelendi

Mahkeme heyeti, Onur Hisli ve Ramazan Aydın’ın tutukluluk halinin devamına, sanık A.D.’nin tutuksuz yargılanmasının devamına karar vererek, duruşmayı 20 Eylül’e erteledi.