Anadolu Ajansı çalışanlarının ‘Stop Erdoğan’ zorbalığı FBI’lık oldu

Anadolu Ajansı çalışanlarının ‘Stop Erdoğan’ zorbalığı FBI’lık oldu

ABD’nin New York kentindeki ünlü Times Meydanı’na yakın 42. sokak ile 8. Cadde köşesindeki dijital ekrana yansıtılan ‘Stop Erdogan’ görseli bir süredir Türkiye’de tartışma konusu.

Anadolu Ajansı (AA) çalışanları Cahit Oktay, Lokman Elibol ve henüz kimliği belirsiz bir kişi ‘Stop Erdogan’ kampanyası başlatan Advocated Silence of Turkey (AST) adlı sivil toplum örgütünün yetkilisi Murat Kaval’ın ABD’deki evine gitti.

‘ZORBA GİBİ GİRMEYE ÇALIŞTILAR’

Kaval’ın iddiasına göre, 3 kişi evinin bahçesine zorla girmeye çalıştı. AA çalışanlarının daha öncesinden kendisiyle röportaj yapmak için irtibata geçmediklerini söyleyen Kaval, “Bir mail bile atmadan evimin bahçesine zorba gibi girmeye çalıştılar” dedi.
 

FLAŞ VIDEO: isimlerini ve yüzlerini saklayan sözde @anadoluajansi muhabiri @CahitOktay, Lokman Elibol ve 3. Tespit etmeye çalıştığımız kameramanın @silencedturkey başkanının evine korku ve hedef gösterme amaçlı tacizlerinin FULL VIDEOSU. @NewYorkFBI @FBINewark pic.twitter.com/LhhGb7YAoE

— Advocates of Silenced Turkey (AST) (@silencedturkey) March 8, 2021
‘ABD’DE SUSTURMAYA ÇALIŞACAK KADAR CAHİLSİNİZ’

Cahit Oktay’ın kendisine “‘Stop Erdogan’ demek Türkiye düşmanlığıdır” dediğini aktaran Kaval, “İfade özgürlüğünden anladıkları bu kadar. Erdoğan Türkiye’ymiş. ‘AA çalışanıyız’ diyorlar ‘devletiz’ der gibi. ABD’de bile susturmaya çalışacak kadar cahilsiniz. Susmayacağız” şeklinde konuştu.

AST’yi hedef göstermeye çalıştıklarını söyleyen Kavala, “Korkaklar gibi kaçtılar. Yüzlerini isimlerini gizlediler. Bunlarla ilgili FBI New York, New Jersey ve NY polis departmanına yaptık. Hapse iftira ile atılan 62 bin 669 kişinin sesi olmak için ‘Stop Erdogan’ dedik” diye konuştu.

‘Love Erdogan’ kampanyasının kendi kampanyalarına karşı başlatıldığını söyleyen Kaval, “Zorla sevgi olmaz. Biz Türk insanını çok seviyoruz ama seni sevmiyoruz. Acaba ‘Diktatör Erdoğan’ deseydik ne olacaktı” ifadelerini kullandı.

Kaval son olarak 21 Mart’ta hapisteki siyasi tutukluların özgürlüğü için 50 bin kişinin katılımıyla sanal kampanya başlatacaklarını söyledi.
 

AÇIKLAMA: Anadolu ajansından @cahitoktay, Lokman Elibol, ve 3. henüz tespit edemediğimiz kişinin haneye tecavüzü ve 62,669 masum siyasi tutuklunun sesi olmak için yaptığımız Stop Erdogan reklamları ile 40 şehirde binlerce kişinin pic.twitter.com/t2oGLLp8bD

— Advocates of Silenced Turkey (AST) (@silencedturkey) March 8, 2021  

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir