Akşener’den Erdoğan’a: Saçmalama konusunda çıtayı uzaya çıkardı

Akşener’den Erdoğan’a: Saçmalama konusunda çıtayı uzaya çıkardı

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Erdoğan saçmalama konusunda çıtayı uzaya çıkardığından kesin konuşamıyorum. Cehaletin Türk ekonomisine son 10 gündeki maliyeti 500 milyar lirayı buldu” dedi. Erdoğan’ın attığı her adımın milletin aleyhine işlediğiniz söyleyen Akşener, “Türkiye, AK parti içindeki çekişmelere, siyasi hesaplaşmalara kurban ediliyor” diye konuştu.

“Bugün biri damat bakan ile ekonomi kavramını aynı cümle içinde kullansa dolar fırlıyor” diyen Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kendisinin ekonomi yönetimi kariyerinde hazinenin 128 milyar dolarlık rezervi erişim, Türk lirası pula dönmüş, enflasyon artmışken, bu işi beceremediğini defalarca kanıtlamış bir insanın tekrar bu konularla anılmasını bile son derece saçma ve sakıncalı buluyorum. Ama maalesef Sayın Erdoğan saçmalama konusunda çıtayı uzaya çıkardığından kesin konuşamıyorum.”

“TAHRİBATIN HESABINI KİM VERECEK”

“Türkiye, AK parti içindeki çekişmelere, siyasi hesaplaşmalara kurban ediliyor. Bu güzel memleket bu hoyrat ve şuursuz anlayışa kurban ediliyor. Gece yarısı yapılan gizemli atamalarla koskoca Türkiye’nin itibarı ayaklar altına alınıyor. Bu kendini bilmezliğin ekonomide yarattığı tahribatın hesabını kim verecek? Sadece kur artışından dolayı kamunun borcu 225 milyar lira, özel sektöründe 251 milyar lira arttı.”

“CEHALETİN MALİYETİ 500 MİLYAR LİRA”

“Cehaletin Türk ekonomisine son 10 gündeki maliyeti 500 milyar lirayı buldu. Dile kolay, ayıptır, günahtır. Hiç mi utanmıyorsunuz? Yazıklar olsun hepinize. Bu maliyeti saray zenginleri değil bu maliyeti üç beş yerden maaş alan kayınçolar, danışmanlar ödemeyecek, bu maliyeti çiftçilerimiz, esnaflarımız, sanayicilerimiz, emeklilerimiz, memurlarımız, çalışanlarımız ödeyecek!”

“Bu maliyeti gençlerimiz, kadınlarımız, hepimiz ödeyeceğiz. Bir tek onlar ödemeyecek. Çünkü bu maliyet bu ucube sistemin ve onun arkasındaki bu çarpık sistemin sonucudur. Biz İyi Parti olarak MB’nın bağımsızlığını önemsiyoruz. ”

SON ÜÇ AYDA YOLSUZLUK, UYUŞTURUCU

İktidara Kürşat Ayvatoğlu eleştirisi de yönelten Akşener, “Ahlaksızlığı büyüklerinden öğrenmiş bir genci, elbette linç edecek değilim. İktidarları dikiş tutmuyor, kadroları iflah olmuyor. Son üç ayda arabasında 100 kilo eroin ile yakalanan eski büyükelçilik basın müşaviri, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluktan tutuklanıp evinde 10 milyon bulunan daire başkanı derken, her geçen gün ‘asımın neslini yaratacağız’ diyerek iktidara gelenlerin düştükleri hazin durumun yeni örneklerine şahit oluyoruz” diye konuştu.

“KONGRELERE YASAK YOK, SOFRALARA VAR” 

AKP kongrelerini de eleştiren Akşener, “”Doğal olarak bu fevkalade duyarlı arkadaşlara sormak istiyorum sizin lebalep kongrelerinizdeki keyfiniz Allah’ın sofrasından daha mı kıymetliydi? Kongrelerinize yasak getirecek bir durum yoktu da mübarek sofralarda mı aklınız başınıza geldi? Genel merkezimize gelen bir lokanta işletmecisi diyor ki her açılıp her kapanma 35 bin lira yazıyor. Aldığımız yiyecekleri ya dağıtmak ya vermek ya da çürürse atmak zorunda kalıyoruz. Ya siz ne vicdansız ne izansız adamlarsınız” dedi. Akşener, şöyle devam etti:

“HALKIN SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATTINIZ”

“Lokantalarda üç beş kişi bir araya geline salgın yayılıyor da binlerce kişiyi getirdiğiniz kongrelerinizde virüs tatile mi çıkıyordu? Yazıklar olsun size yazıklar solsun, bu vicdansızlığınıza yazıklar olsun. Salgının başından beri kurallara uymakta hassasiyet gösteren milletimizin sağlığını göz göre göre tehlikeye atmaktan çekinmediniz, sonra binlerce korona elçisi ülkemizin dört bir yanına dağıldı ve sonuç ortada. Bu aymazlığız cezasını kim kesecek? Allah nasip edecek ve iktidara geleceğiz, biz keseceğiz.”

“BU TEHDİTLER KADINLARA SÖKMEZ”

İstanbul Sözleşmesi’nin cumhurbaşkanı kararnamesiyle feshedilmesine de değinen Akşener, “Buradan çok net vurgulamak istiyorum kim ne derse desin şunu herkes bildin ki o sözleşme hâlâ geçerlidir. Yöntem de açıklanan karar da hem hukuken hem siyaseten geçersizdir.  ‘O iş bitti önünü arkasını kurcalamayın’ diyor. Şu tavra bakar mısınız! Emrin olur ağam!” dedi. Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu tehditler kadınlara sökmez sayın Erdoğan. Elinden geleni ardına koyma! Tecavüze, dayağa , iftiraya boyun eğmemiş o kadınlar senin tehitlerine hiç boyun eğmez. Attığın o imzadan sonra ne oldu biliyor musun? 5 aylık hamile Sezen bıçaklanarak katledildi. Söyle bakalım o iş bitmiş mi sayın Erdoğan! Adli tıp raporunu önüne koysunlar , iste ve ona bak. O bebeğe kaç bıçak darbesi düşüyormuş bir bak bakalım.”

“‘O İŞ BİTTİ’ DEDİĞİNDE 7 KADININ CANINA KIYDILAR”

“15 yaşında evlendirilmiş, 16 yaşında hamile kalmış 17 yaşında evlendirilmiş bu çocuğun canına nasıl vicdansızca kıymışlar bir gör. Gör de söyle o iş bitmiş mi sayın Erdoğan? Bursa’daki 32 yaşındaki Necla, 5 yaşındaki kızının önünde silahla vurularak öldürüldü. Söyle bakalım o iş bitmiş mi Sayın Erdoğan. Sen, ‘o iş bitti’ dediğinden beri 7 kadının canın akıydılar.”

“O İŞ, KADINLAR ‘BİTTİ’ DEMEDEN BİTMEZ”

“Sen söyleyemezsin ben söyleyeyim, o iş kadınlar bitti demeden bitmez Sayın Erdoğan. O iş kadınlara musallat olan bu ahlaksızlık bitmeden bitmez. O iş kadınlar sokakta korkmadan yürümeden bitmez. O iş kız ve erkek çocuklarımıza göz koyan sapıklar bitmeden bitmez. O iş o kokuşmuş zihniyetiniz bitene kadar bitmez. “

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir