Akşener’den ‘AYM kapatılsın’ diyen Bahçeli’ye: Evine dön, dinlen

Akşener’den ‘AYM kapatılsın’ diyen Bahçeli’ye: Evine dön, dinlen

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, HDP’nin kapatılma iddianamesinin AYM tarafından iade kararı sonrası yaptığı ‘AYM kapatılsın’ çıkışını İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener değerlendirdi.

“150 yıllık iyi kötü demokrasi tarihimize uymuyor. Son hadiselere baktığımız zaman ben kendisini evine dönmeye davet ediyorum. Çok yorgun olduğunu anladım. Evinde dinlenmeye davet ediyorum” diyen Akşener şöyle konuştu:

‘150 YILLIK DEMOKRASİ TARİHİMİZE UYMAZ’ 

“Bahçeli sürekli ‘kapatın’ dediği için, Yargıtay hızlı bir dosya hazırladı. Fakat başka bir durum var. Erdoğan’ın ikinci kez seçilip seçilmeyeceğine dair tartışmalar var. Bahçeli de Erdoğan’ın üzülmesini istemediği için AYM’yi taşlamaya başladı. Ama bunları bir tarafa koyarsak, bu tür çok üst perdeden ve racon kesen açıklamaların hukuka, demokrasiye, insan haklarına, 150 yıllık demokrasi tarihimize uymadığını söyleyebilirim.”

‘ÇALIŞMALARI BİTİRDİK, EVİME DÖNÜYORUM’ 

Geçtiğimiz aylarda MHP lideri Bahçeli’nin Akşener’e eski partisine dönmesini kast ederek “evine dön” çağrısı üzerine Akşener’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı “Genel Merkez’deki çalışmaları bitirdik, evime dönüyorum” paylaşımı gündem olmuştu.

‘HUKUKÇU DEĞİLİM’ 

Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin kapatılması için yapılan başvuruya ilişkin iddianameyi iade etmesini de  değerlendiren Akşener, “Hukukçu değilim. Yargıtay’ın iddianamesindeki AYM raportörünün bu eksikliklerinin düzeltilmesi amacıyla geri gönderdiği bilgim var. Dolayısıyla bu normal prosedür gibi görünüyor” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir