AKP’li yönetici ‘kaldırmaya gücünüz yetmez’ dedi, belediye kaldırdı

AKP’li yönetici ‘kaldırmaya gücünüz yetmez’ dedi, belediye kaldırdı

‘Love Erdoğan’ pankartları İzmir’in Selçuk ilçesinde gerginlik yarattı.

AKP İlçe Teşkilatı tarafından Selçuk’un farklı noktalarına yerleştirilen pankartlar belediye ekiplerince indirildi. AKP’liler tekrar pankartları aynı yere taktırdı. Belediyenin zabıta ekipleri de pankartları ikinci kez kaldırdı. Bunun üzerine AKP İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu tepki gösterdi:

‘HİÇ KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ’

“Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Selçuk ilçemizin birçok yerine ‘Love Erdoğan’ görselleri astık. Dün gece yoğun mesai ile ilçemizin belirli yerlerine tekrar koyduğumuz bu panolar, maalesef ki Selçuk Belediyesi tarafından ikinci defa kaldırılmıştır. 19 yıldır Cumhurbaşkanımızın arkasında duran milletimizle beraber bizler de aynı şekilde durmaya sonuna kadar devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımıza sevgimizi belirttiğimiz bu görselleri Selçuk meydanlarında kaldırmak ancak cesedimizi çiğnemekle mümkün olur. Cumhurbaşkanımızın adının geçtiği, görselinin olduğu panoları kaldırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.”

‘YASAK YERLERE KONULMUŞ’

Selçuk Belediye Başkanı CHP’li Filiz Ceritoğlu Sengel ise “İlan reklam tabelalarımız ve buna bağlı yönetmeliklerimiz var. Reklam alanlarımız dururken, bu pankartlar çıtalı şekilde izin alınmadan yasak yerlere konulmuş. Bununla ilgili belediyemize hiçbir başvuru yok. Kanunlara göre yönetilen bir belediyeyiz. O pankartlar izinsiz olduğu için gerekli işlem yapılarak kaldırıldı” dedi.

Filiz Ceritoğlu Sengel, pankartların toplanmasıyla ilgili “Kaldırmak zorundaydık” dedi.

Pankartların kaldırılmasının farklı noktalara çekilmemesi gerektiğini vurgulayan Başkan Sengel şunları söyledi:

“O pankartlarda sadece AKP ilçe başkanlığı ve ‘Love Erdoğan’ yazıyordu. Ne Cumhurbaşkanlığı’nın logosu var ne başka bir şey. Pankartları kaldırmamız bazı kesimler tarafından farklı noktalara çekilmek isteniyor. Bu pankartları kaldırmak zorundaydık. Yarın öbür gün müracaat ederlerse, yasaların izin verdiği şekilde asılabilir. Şu an yapmamız gereken buydu. Aksi takdirde yarın öbür gün isteyen istediği pankartı istediği yere asar.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir