AKP yandaşı Akit yazarı Karahasanoğlu: Bebeğinize mama veriyorsanız fakirlikten bahsetmeyin

AKP yandaşı Akit yazarı Karahasanoğlu: Bebeğinize mama veriyorsanız fakirlikten bahsetmeyin

Karahasanoğlu, “Bebeğinize muhallebi yapmıyor, özel hazırlanmış mama veriyorsanız açlıktan, fakirlikten falan bahsetmeyin. Bambaşka bir standarda geçmişsiniz demektir” dedi.

 Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında AKP’nin yönettiği ekonomin 2002’ye göre daha iyi durumda olduğunu belirtirken, geçinemediğini söyleyen vatandaşları nankör olmakla suçladı.

Fiyatların bir iki aylığına artış gösterdiğini öne süren Karahasanoğlu, “Bir aylığına, iki aylığına yükselen bazı maddelerin fiyatları üzerinden de algı oluşturmayın…Yumurtadan vazgeçtiler. Bebek mamasına atladılar. Affedersiniz ama bebeğinize siz muhallebi yapmıyor, özel hazırlanmış mama veriyorsanız açlıktan, fakirlikten falan bahsetmeyin. Bambaşka bir standarda geçmişsiniz demektir” ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu, yazısında şunları kaydetti:

GEÇİNEMİYORUZ DEMEK NANKÖRLÜKTÜR

“Sizin sorununuz ‘nasıl geçinebiliriz’ değil, ‘şu an geçiniyoruz, ama zorluk çekmeden refah içinde yaşamak istiyoruz’ arayışıdır. Her insan, daha yüksek refah içinde yaşamak ister. Ama bunun üzerinden, ‘açız’ muhabbeti yapmak, ‘19 yıldır her şey daha kötü oldu’ demek, ‘Dün daha iyiydi, artık geçinemiyoruz’ demek, nankörlüktür.

Evine bir asgari ücret giren ve ayın başında önceki ayın borçlarını zar zor ödeyebilen aileler vardır, bunları inkar etmiyorum ama ‘2002’ye göre daha kötü durumdayız’ diyen kim var ise, nankörlükle suçlarım.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir