Akıllara sakinlik veren olay: 100 metrelik kuleye çıkan iki şahıs, kule içinde göçük olunca enkaz altında mahsur kaldı

Sabaha karşı 03.00 sıralarında Sekapark’ta bulunan ve Seka Fabrikası’ndan kalan tarihi kulede meydana gelen olayda; Deniz K. ile Kemal K. yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki kuleye, şimdi öğrenilemeyen bir formda çıkmayı başardı.

İkili, kulede bulundukları esnada, beton modülleri üzerlerine düştü. Bu sırada Kemal K. betonların altında kalmaktan kurtulurken, Deniz K. ise enkazda kaldı. Etrafta kimsenin olmaması sebebiyle ikili seslerini bağırarak duyurmaya çalıştı. Bu sırada bölgede bulunan güvenlik vazifelileri ile, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü grupları sesleri duydu. Çabucak bölgeye giden gruplar, kulede enkaz altında kalan iki kişiyi fark etti. Yaralılardan Kemal K. çabucak indirilip hastaneye sevk edilirken, Deniz K. için kurtarma operasyonu başlatıldı.

ENKAZIN ALTINDA BAĞIRDI

Kurtarma çalışması için bölgeye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye takımları, sıhhat takımları ve polis sevk edildi. Olay yerine gelen merdivenli itfaiye aracıyla üst çıkan takımlar, inleyerek kurtarılmayı bekleyen Deniz K.’yı evvel sakinleştirmeye çalıştı. Yaklaşık iki saat süren operasyonun akabinde kulenin 20 metrelik yüksekliğinde kalan Deniz K. aşağıya indirildi.

Kemal K. hastaneye kaldırıldığı esnada takımlara, “Çıkamazsınız, çıkan kalır” diye ihtarda bulundu. İki şahıs ambulans ile Seka Devlet Hastenesi’ne sevk edildi. Şahısların sıhhat durumlarının âlâ olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.