AA durumdan vazife çıkardı, uyuşturucu operasyonunda Sızıntı dergisi ‘ele geçirdi’

AA durumdan vazife çıkardı, uyuşturucu operasyonunda Sızıntı dergisi ‘ele geçirdi’

Lüks araçlarda kokain kullanan AKP’li danışmanlar haberlerinin Türkiye gündemine oturması üzerine Anadolu Ajansı (AA) devreye girdi. Türkiye AKP’li danışmanların ‘lüks, uyuşturucu, kumar’ görüntülerini tartışılken AA, KHK ile kapatılan bir dergi ile ilgili haber servis etti.

Malatya’da “torbacı” tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda, yasak yayın ilan edilen ve hakkında toplatma kararı bulunan ‘Aylık İlim, Kültür Dergisi’ Sızıntı dergisinin ele geçirildiği iddai edilen haberde 2 kişinin tutuklandığı duyuruldu.

1979-2016 yılları arasında toplam 449 sayı olarak Türkiye’de yayımlanan Sızıntı, el konulan ve KHK ile kapatılan Kaynak Kültür Yayın Grubu bünyesinde yayınlanmıştı.

AA’nın aktardığına göre, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenlendi.

Gözaltına alınan 2 şüphelinin üst aramasında ve adreslerinde 1867 yeşil reçeteye tabi hap ve toplatma kararı bulunan 12 dergi ele geçirildiği ileri sürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen kişiler, “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak” suçlamasıyla tutuklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir