67 yaşındaki kadın ‘silahlı terör örgütü üyeliği’nden hakim karşısına çıktı

67 yaşındaki kadın ‘silahlı terör örgütü üyeliği’nden hakim karşısına çıktı

Geçtiğimiz Temmuz ayında evi uzun namlulu silahlarla basılarak gözaltına alınan Ulviye Yiğitsözlü (67) yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Örgüt üyeliğinden yargılanan Yiğitsözlü’ye katıldığı sohbetler ve kermeslerle ilgili tanık ifadeleri soruldu.

KALP KRİZİ GEÇİRDİ, İKİ GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI

Ulviye Yiğitsözlü, 4 Temmuz 2019 tarihinde yaşadığı Osmaniye’deki evinde uzun namlulu silahlarla yapılan polis baskınıyla gözaltına alınmıştı. Polis tarafından itirafçılığa zorlanan yaşlı kadın, sorgudan sonra muayene için götürüldüğü hastanede fenalaşarak kalp krizi geçirdi. İki gün yoğun bakımda kalan Yiğitsözlü’nün sağlığı ve psikolojisi bozuldu. Yiğitsözlü, savcılığa sevk edilmeden serbest bırakılmıştı.
 

67 yaşında bu kadın silahlı terör örgütü üyeliğinden bugün yargılanmaya başlandı.

Eşi, 68 kuşağının tüm islamcılarının yakından tanıdığı Şamil Yiğitsözlü.

1979 yılında mahkeme kayıtlarına göre APOcular tarafından Urfa Suruç’ta şehit edildi. pic.twitter.com/719HVH1fGh

— Ahmet Erkan (@freelancer080) March 24, 2021
“NEREDE SOHBETE KATILDIN, BANKADA NEDEN PARAN VAR?”

‘Silahlı terör örgütüne üye olmaktan’ hakim karşısına çıkan Ulviye Yiğitsözlü’ye katıldığı dini içerikli sohbetler ile katıldığı kermeslerde kendisini gördüğünü söyleyen tanık ifadeleri soruldu. Hakimin “Nerede sohbete katıldın, bankada neden paran var?” sorularını yönelttiği Yiğitsözlü aleyhine ifade veren tanık ve itirafçı beyanlarının ardından duruşma ertelendi.

GERGERLİOĞLU TBMM’DE GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Ulviye Yiğitsözlü’nün gözaltına alınmasının ardından dönemin HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuyu gündeme getirmiş ve “Ulviye Yiğitsözlü 66 yaşında ve terör örgütü üyesi olmaktan dün gözaltına alınıyor. Bisküvi ve meyve suyu istiyor verilmiyor. Kalp krizi geçiriyor. Şimdi ölümle pençeleşiyor!” demişti.
 

Ulviye Yiğitsözlü 66 yaşında ve terör örgütü üyesi olmaktan dün gözaltına alınıyor. Bisküvi ve meyve suyu istiyor verilmiyor. Kalp krizi geçiriyor. Şimdi ölümle pençeleşiyor! @TC_icisleri https://t.co/1SNXxPkoqp

— Ömer Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof) July 5, 2019  
Ulviye Yiğitsözlü’nün, 1978 yılında vurularak öldürülen Avukat Şamil Yiğitsözlü’nün eşi olduğu öğrenildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir