2 yıla kadar hapsi istenen İmamoğlu: Buzluktan çıkarılmış gündem bunlar

2 yıla kadar hapsi istenen İmamoğlu: Buzluktan çıkarılmış gündem bunlar

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski Ordu Valisi Seddar Yavuz’un suç duyurusu üzerine açılan “hakaret” davasında iki yıla kadar hapis cezası istenen savcılık mütalaasını soran gazetecilere, “Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar” yanıtını verdi.

İmamoğlu, “Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk. Ona çare bulmak istiyoruz” dedi.

Saraçhane’deki ana yerleşkede, hakkında açılan davayla ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar. Bazı konularda gündem yaratılıyor, sonra bunlar buzluğa konuluyor. İstediği zaman buzluktan çıkartılıyor, istediği zaman gündemde parlatılıyor ve bunun üstünde tepinilmesi isteniyor. Ben, böyle yapmayacağım. Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk. Sokakta yüzleşiyoruz. Ona çare bulmak istiyoruz.

“İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz. Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak, umutla, bu ülkenin neresinde olursa olsun, adil bir ortamda bireyler olarak devletin bütün imkanlarından faydalandığı bir ortam var olsun istiyoruz. Bu sorunların çözümüyle mücadele ederken, burada yapılmaya çalışılan, alınmaya çalışılan kararlar üzerinden yorumda bulunmayacağım. Bizim gündemimiz yoksulluktur, fakirliktir. Umarım yargı, kalan süreçte en doğru kararı verir.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir