1 metrekare 200 bin lirayı aşıyor! İşte İstanbul’da ilçe ilçe konut bedelleri

Artan inşaat maliyeti ve taleple birlikte konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. İstanbul’un 12 ilçesinde yapılan araştırmaya nazaran yeni konut fiyatlarının en uygun olduğu yer Esenyurt. Bölgede standart bir binada metrekare fiyatı 12 bin liradan, sitelerde 30 bin liradan başlıyor.

Hürriyet’ten Gülistan Alagöz’ün haberine ve TSKB Gayrimenkul Değerleme tarafından yapılan araştırmaya nazaran, bölgede standart bir binada metrekare fiyatı 12 bin liradan, sitelerde 30 bin liradan başlıyor.

Buna nazaran İzmir’de yeni bir binada en ucuz meskenin metrekare fiyatı 6 bin 500 lira olsa da birçok ilçede 10 bin lira bandının aşıldığı görülüyor.

İstanbul Beşiktaş, Şişli, Kadıköy’de yeni konut projelerinde 1 metrekarenin fiyatı 200 bin lirayı aşıyor. Ankara’da sıfır konutta 3 bin 900 liradan başlayan metrekare fiyatı 50 bin lirayı bulurken, İzmir’de ilçesine nazaran 6 bin 500 lira ile 85 bin lira ortasında değişiyor.

En yüksek metrekare fiyatına bakıldığında ise sayı 85 bin liraya kadar çıkıyor. 3 büyük vilayette en uygun yeni konut seçenekleri ise Ankara’da. Çankaya, Keçiören ve Yenimahalle dışındaki ilçelerde metrekare fiyatı 10 bin liranın altında seçenek var. Hatta merkezi olmayan noktalarda fiyatlar 4-5 bin lira bandına düşüyor. Başkentte en yüksek fiyatlara bakıldığında ise metrekare satış fiyatı 50 bin lirayı buluyor